Żywienie i opieka

O nas

W przeszłości konie były wykorzystywane do prac polowych oraz jako zwierzęta pociągowe. Obecnie inne  czynniki kształtują relacje koń-człowiek. Koń stał się partnerem w sporcie i rekreacji, a stosunek do niego zmienił się na bardziej emocjonalny. W związku z tym zmianie uległy potrzeby żywieniowe konia.

Pan de Lange odkrył to wiele lat temu. W 1963 roku w miejscowości Zwolle otworzył firmę Stimulan B.V. , która  produkowała pasze dla cieląt. W roku 1968 stworzył markę PAVO i rozpoczął produkcję specjalistycznych pasz dla koni. 

Wkrótce okazalo się , że pasze dla koni mają wielki potencjał rozwojowy i na poczatku lat 80-tych firma Stimulan skupiła się tylko na żywieniu koni.

W 1988 roku marka PAVO została sprzedana firmie U.T. Delfia B.V. i przedsiębiorstwo zostało przeniesione ze Zwolle do Terschuur w 1992 roku.  Wielu holendrów pamięta z tego czasu, gigantycznego konia namalowanego na dachu fabryki. 

W roku 1998 Delfia została przejęta przez  Nutreco. PAVO było częścią Nuteco Holding NV do roku 2012.

Zakład produkcyjny w Treschuur okazał się za mały i nie dawał możliwości rozwoju. W 2002 roku biura  przeniesiono do Appeldoorn a produkcję do Helmond i Heijen.


 

Od 2010 roku zakład w Heijen produkuje tylko muesli.

W 2011 firma przeniosłą sie do Boxmeer i PAVO stało się częścią oddziału Nutreco - Hendrix UTD.

Firma Hendrix została przejęta przez ForFarmers, jednego z największych  dostawców pasz dla zwierząt w Europie, w kwietniu 2012. Siedziba ForFarmers znajduje się w miejscowości Lochem.

Nie przyniosłao to żadnych zmian dla PAVO. Od 2013 roku firma ma siedzibę w Heijen obok zakładu produkcyjnego.